GANT Bridgeton Blå/Stål 43 mm — GANT Bridgeton Herrklocka — Blå urtavla och Silver/grå armband — 100 m / 10 ATM — Glas: Mineral — Boett: Rostfritt stål. Rund. silverton
I lager
2 190 kr Det ursprungliga priset var: 2 190 kr.1 800 krDet nuvarande priset är: 1 800 kr.
I lager
Specification
Produktkategori
| Varumärke | GANT |
|---|
| Artikelnummer: | G182003 |
|---|---|
| Familj | Bridgeton |
| EAN-nummer: | 7333240008875 |
Design och Stil
| Boettfärg | Silver/grå |
|---|---|
| Färg armband/länk | Silver/grå |
| Färg Urtavla | Blå |
Tekniska Specifikationer
| Diameter | 43 mm |
|---|---|
| Tjocklek | 9 mm |
| Boett | Rostfritt stål. Rund. silverton |
| Armband | Rostfritt stål |
| Glas | Mineral |
| Vattenskydd | 100 m / 10 ATM |
| Datumangivelse | Datum |
| Boettfärg | Silver/grå |
| Lås | Justerbart spänne |
Användningsinformation
| Datumangivelse | Datum |
|---|---|
| Kön | Herr |
| Garanti | 2 år |
GANT Bridgeton-klockan (modell G182003) är en klassisk herrklocka med en boettstorlek på 43 mm, tillverkad av silverfärgat stål. Armbandet av rostfritt stål i silver/grå nyanser har en viklås och en bredd på 22 mm. Den blå urtavlan ger en elegant och tidlös karaktär till klockan. Utrustad med Quartz-urverk (Miyota GM12) med tickande sekundvisare och datumangivelse. Klockan har vattentålighet på 10 ATM, luminiscens och är idealisk för olika tillfällen, både formella och vardagliga.
Vår Frakt- och Leveranspolicy
Vi vill göra din shoppingupplevelse så enkel och trygg som möjligt. Här hittar du all information om hur vi hanterar frakt och leverans av dina beställningar.
Leveranstider och hantering
Vi skickar paket varje vardag (måndag till fredag) efter klockan 16:00.
Leveranspartner
Vi samarbetar med PostNord och DHL för att säkerställa att dina paket levereras tryggt och säkert.
Fraktkostnad
Fri frakt till postbox eller hemadress för beställningar över 1000 SEK.
För beställningar under 1000 SEK tillkommer en fraktkostnad på 65 SEK.
Frakt till ombud kostar 99 SEK oavsett ordervärde.
Leveranstider beroende på produkt
Produkter i lager: Leveranstiden är normalt 2-3 arbetsdagar från det att paketet lämnar vårt lager.
Beställningsvaror: Leveranstiden kan vara 2-4 veckor beroende på leverantörens tillgänglighet.
Frakttyper
Frakt till postbox eller hemadress:
Paketet lämnas vanligtvis i din postbox eller vid din dörr. Observera att vi inte ansvarar för eventuell stöld efter att paketet har levererats och placerats på angiven plats.Frakt till ombud:
Paketet skickas till ett närliggande ombud där du kan hämta ut ditt paket.
7 recensioner av GANT Bridgeton Blå/Stål 43 mm
Endast inloggade kunder som har köpt denna produkt får lämna en recension.
RELATERADE PRODUKTER
Tissot PRS 516 Chronograph Svart/Läder 45 mm
I lager, 2–3 dagars leverans
Hugo Boss Integrity Blå/Stål 43 mm
I lager, 2–3 dagars leverans
SWISS MILITARY Silver/Läder 44 mm
I lager, 2–3 dagars leverans
GANT Waterville Adventurer Svart/Stål 45 mm
Slut i lager
GANT Rhode Island Grön/Stål 24 mm
I lager, 2–3 dagars leverans
DU KANSKE OCKSÅ GILLAR…
Tissot T122.407.36.033.00 Carson Premium Powermatic 80 Herrklocka 40 mm
I lager, 2–3 dagars leverans
Tissot T137.410.17.011.00 PRX Herrklocka 40 mm
I lager, 2–3 dagars leverans
Tissot T137.210.11.031.00 PRX Herr/Damklocka 35 mm
I lager, 2–3 dagars leverans
Tissot T122.410.11.033.00 Carson Premium Herrklocka 40 mm
I lager, 2–3 dagars leverans
Tissot T122.410.22.033.00 Carson Premium Herrklocka 40 mm
I lager, 2–3 dagars leverans

Hugo L –
Klockan är mycket bekväm att bära och ger inte irritation på handleden.