GANT East Hill Grå/Stål 43 mm — GANT East Hill Herrklocka — Grå urtavla och Silver/grå armband — 50 m / 5 ATM — Glas: Mineral — Boett: Rostfritt stål. silver
I lager
2 698 kr Det ursprungliga priset var: 2 698 kr.2 350 krDet nuvarande priset är: 2 350 kr.
I lager
Specification
Produktkategori
| Varumärke | GANT |
|---|
| Artikelnummer: | G165023 |
|---|---|
| Familj | East Hill |
| EAN-nummer: | 7333240009667 |
Design och Stil
| Boettfärg | Silver |
|---|---|
| Färg armband/länk | Silver/grå |
| Färg Urtavla | Grå |
Tekniska Specifikationer
| Diameter | 43 mm |
|---|---|
| Tjocklek | 10 mm |
| Boett | Rostfritt stål. silver |
| Armband | Rostfritt stål. Silver |
| Glas | Mineral |
| Vattenskydd | 50 m / 5 ATM |
| Datumangivelse | Datum |
| Boettfärg | Silver |
| Lås | Viklås |
Användningsinformation
| Datumangivelse | Datum |
|---|---|
| Kön | Herr |
| Garanti | 2 år |
Vår Frakt- och Leveranspolicy
Vi vill göra din shoppingupplevelse så enkel och trygg som möjligt. Här hittar du all information om hur vi hanterar frakt och leverans av dina beställningar.
Leveranstider och hantering
Vi skickar paket varje vardag (måndag till fredag) efter klockan 16:00.
Leveranspartner
Vi samarbetar med PostNord och DHL för att säkerställa att dina paket levereras tryggt och säkert.
Fraktkostnad
Fri frakt till postbox eller hemadress för beställningar över 1000 SEK.
För beställningar under 1000 SEK tillkommer en fraktkostnad på 65 SEK.
Frakt till ombud kostar 99 SEK oavsett ordervärde.
Leveranstider beroende på produkt
Produkter i lager: Leveranstiden är normalt 2-3 arbetsdagar från det att paketet lämnar vårt lager.
Beställningsvaror: Leveranstiden kan vara 2-4 veckor beroende på leverantörens tillgänglighet.
Frakttyper
Frakt till postbox eller hemadress:
Paketet lämnas vanligtvis i din postbox eller vid din dörr. Observera att vi inte ansvarar för eventuell stöld efter att paketet har levererats och placerats på angiven plats.Frakt till ombud:
Paketet skickas till ett närliggande ombud där du kan hämta ut ditt paket.
11 recensioner av GANT East Hill Grå/Stål 43 mm
Endast inloggade kunder som har köpt denna produkt får lämna en recension.
RELATERADE PRODUKTER
Diesel Mega Chief Svart/Stål 51 mm
I lager, 2–3 dagars leverans
SWISS MILITARY Grön/Läder 37 mm
Slut i lager
SWISS MILITARY Land Automatisk Beige/Stål 41 mm
I lager, 2–3 dagars leverans
SWISS MILITARY Blå/Stål 45 mm
Slut i lager
Diesel Mega Chief Guldtonad/Stål 51 mm
I lager, 2–3 dagars leverans
DU KANSKE OCKSÅ GILLAR…
Seiko 5 Sports SRPL85K1 Automatisk Herrklocka 42.5 mm
I lager, 2–3 dagars leverans
Seiko 5 Sports SRPL83K1 Automatisk Herrklocka 42.5 mm
I lager, 2–3 dagars leverans
Seiko 5 Sports SRPL79K1 Automatisk Herrklocka 38 mm
I lager, 2–3 dagars leverans
Seiko 5 Sports SRPL77K1 Automatisk Herrklocka 38 mm
I lager, 2–3 dagars leverans
Seiko 5 Sports SRPK08K1 Automatisk Herrklocka 42.5 mm
I lager, 2–3 dagars leverans

Jon U –
Fantastisk kundservice från den här butiken. De var mycket hjälpsamma och tillmötesgående.
Hugo S –
Jag är imponerad av hur exakt tiden hålls med denna klocka. Jag kan alltid lita på den.
Kamari S –
Utmärkt kvalitet och överkomliga priser. Jag kommer definitivt att handla här igen.
Annika Q –
Mina vänner rekommenderade den här butiken och jag är så glad att jag lyssnade på dem. Grymt utbud!
Yasmin U –
Det är tydligt att tillverkaren har lagt ner mycket tanke på detaljerna i denna klocka. En riktig högkvalitativ produkt.