GANT Park Hill III Grå/Stål 42 mm — GANT Park Hill III Herrklocka — Grå urtavla och Silver/grå armband — 50 m / 5 ATM — Glas: Mineral — Boett: Rostfritt stål. silver
I lager
2 490 kr Det ursprungliga priset var: 2 490 kr.2 100 krDet nuvarande priset är: 2 100 kr.
I lager
Specification
Produktkategori
| Varumärke | GANT |
|---|
| Artikelnummer: | G105005 |
|---|---|
| Familj | Park Hill III |
| EAN-nummer: | 7333240000244 |
Design och Stil
| Boettfärg | Silver |
|---|---|
| Färg armband/länk | Silver/grå |
| Färg Urtavla | Grå |
Tekniska Specifikationer
| Diameter | 42 mm |
|---|---|
| Tjocklek | 9 mm |
| Boett | Rostfritt stål. silver |
| Armband | Rostfritt stål. Silver |
| Glas | Mineral |
| Vattenskydd | 50 m / 5 ATM |
| Datumangivelse | Datum |
| Boettfärg | Silver |
| Lås | Viklås |
Användningsinformation
| Datumangivelse | Datum |
|---|---|
| Kön | Herr |
| Garanti | 2 år |
Vår Frakt- och Leveranspolicy
Vi vill göra din shoppingupplevelse så enkel och trygg som möjligt. Här hittar du all information om hur vi hanterar frakt och leverans av dina beställningar.
Leveranstider och hantering
Vi skickar paket varje vardag (måndag till fredag) efter klockan 16:00.
Leveranspartner
Vi samarbetar med PostNord och DHL för att säkerställa att dina paket levereras tryggt och säkert.
Fraktkostnad
Fri frakt till postbox eller hemadress för beställningar över 1000 SEK.
För beställningar under 1000 SEK tillkommer en fraktkostnad på 65 SEK.
Frakt till ombud kostar 99 SEK oavsett ordervärde.
Leveranstider beroende på produkt
Produkter i lager: Leveranstiden är normalt 2-3 arbetsdagar från det att paketet lämnar vårt lager.
Beställningsvaror: Leveranstiden kan vara 2-4 veckor beroende på leverantörens tillgänglighet.
Frakttyper
Frakt till postbox eller hemadress:
Paketet lämnas vanligtvis i din postbox eller vid din dörr. Observera att vi inte ansvarar för eventuell stöld efter att paketet har levererats och placerats på angiven plats.Frakt till ombud:
Paketet skickas till ett närliggande ombud där du kan hämta ut ditt paket.
10 recensioner av GANT Park Hill III Grå/Stål 42 mm
Endast inloggade kunder som har köpt denna produkt får lämna en recension.
RELATERADE PRODUKTER
Jovial Grön/Stål 31 mm
I lager, 2–3 dagars leverans
4 945 krSWISS MILITARY Svart/Läder 42 mm
Slut i lager
Jovial Svart/Stål 42 mm
I lager, 2–3 dagars leverans
6 448 krEmporio Armani 43 mm
Slut i lager
Michael Kors Michael Kors Silver/Stål 38 mm
I lager, 2–3 dagars leverans
DU KANSKE OCKSÅ GILLAR…
Seiko 5 Sports SRPL87K1 Automatisk Herrklocka 42.5 mm – Gul Urtavla
I lager, 2–3 dagars leverans
Seiko 5 Sports SRPL59K1 Automatisk Herrklocka 37.4 mm – Guld Urtavla
I lager, 2–3 dagars leverans
Seiko SSK047K1 5 Sports Automatisk Herrklocka 42.5 mm – Pepsi® GMT Edition
I lager, 2–3 dagars leverans
Seiko SSK015J1 Presage Style60’s SSK015J1 GMT Limited Edition 40.8 mm
Slut i lager
Seiko SRPL99K1 5 Sports Herrklocka 38 mm
I lager, 2–3 dagars leverans

Kobe Z –
Fick min klocka snabbt och den fungerar perfekt.
Alfred P –
Klockan är ett verkligt konstverk. Jag kan inte sluta beundra den!
Neil M –
Otroligt bekväm klocka att bära hela dagen. Stort tack! 👌
Alyson V –
Jag gillar att den här klockan är vattentålig. Jag kan bära den utan att oroa mig för regn eller stänk.