Seiko Prospex Speedtimer SSC935P1 är en sportig och elegant herrklocka med ljusblå urtavla och kronograf-funktion, perfekt för både vardag och sportaktiviteter.
Slut i lager
7 998 kr Det ursprungliga priset var: 7 998 kr.6 660 krDet nuvarande priset är: 6 660 kr.
Slut i lager
Specification
Produktkategori
| Varumärke | SEIKO |
|---|---|
| Urverkstyp | Soldrivet kvartsur |
| Urverk | Caliber V192 |
| Artikelnummer: | SSC935P1 |
|---|---|
| Familj | Prospex Speedtimer |
| EAN-nummer: | 4954628252241 |
Design och Stil
| Boettfärg | Silver (rostfritt stål) |
|---|---|
| Färg armband/länk | Silver stål |
| Färg Urtavla | Ljusblå |
Tekniska Specifikationer
| Diameter | 41.5 mm |
|---|---|
| Tjocklek | 13.30 mm |
| Boett | Borstat/polerat stål |
| Armband | Silver (Rostfritt stål) |
| Glas | Safirglas med antireflexbehandling |
| Vattenskydd | 10 ATM (100 m) |
| Datumangivelse | Datum |
| Boettfärg | Silver (rostfritt stål) |
| Lås | Viklås i stål |
Användningsinformation
| Datumangivelse | Datum |
|---|---|
| Kön | Herr |
| Garanti | 2 år |
Vår Frakt- och Leveranspolicy
Vi vill göra din shoppingupplevelse så enkel och trygg som möjligt. Här hittar du all information om hur vi hanterar frakt och leverans av dina beställningar.
Leveranstider och hantering
Vi skickar paket varje vardag (måndag till fredag) efter klockan 16:00.
Leveranspartner
Vi samarbetar med PostNord och DHL för att säkerställa att dina paket levereras tryggt och säkert.
Fraktkostnad
Fri frakt till postbox eller hemadress för beställningar över 1000 SEK.
För beställningar under 1000 SEK tillkommer en fraktkostnad på 65 SEK.
Frakt till ombud kostar 99 SEK oavsett ordervärde.
Leveranstider beroende på produkt
Produkter i lager: Leveranstiden är normalt 2-3 arbetsdagar från det att paketet lämnar vårt lager.
Beställningsvaror: Leveranstiden kan vara 2-4 veckor beroende på leverantörens tillgänglighet.
Frakttyper
Frakt till postbox eller hemadress:
Paketet lämnas vanligtvis i din postbox eller vid din dörr. Observera att vi inte ansvarar för eventuell stöld efter att paketet har levererats och placerats på angiven plats.Frakt till ombud:
Paketet skickas till ett närliggande ombud där du kan hämta ut ditt paket.
Endast inloggade kunder som har köpt denna produkt får lämna en recension.
RELATERADE PRODUKTER
SEIKO 5 Sports Automatisk Svart/Läder 42.5 mm
I lager, 2–3 dagars leverans
Michael Kors Aspyn Gold-Tone Pavé Watch
I lager, 2–3 dagars leverans
Chronograph Herr med Blå Urtavla & Svart Läderarmband
I lager, 2–3 dagars leverans
GANT Sussex Vit/Stål 34 mm
I lager, 2–3 dagars leverans
Tissot T-Sport Svart/Läder 42 mm
I lager, 2–3 dagars leverans
DU KANSKE OCKSÅ GILLAR…
Seiko 5 Sports SRPL87K1 Automatisk Herrklocka 42.5 mm – Gul Urtavla
I lager, 2–3 dagars leverans
Seiko 5 Sports SRPL59K1 Automatisk Herrklocka 37.4 mm – Guld Urtavla
I lager, 2–3 dagars leverans
Seiko SSK047K1 5 Sports Automatisk Herrklocka 42.5 mm – Pepsi® GMT Edition
I lager, 2–3 dagars leverans
Seiko SSK015J1 Presage Style60’s SSK015J1 GMT Limited Edition 40.8 mm
Slut i lager
Seiko SRPL99K1 5 Sports Herrklocka 38 mm
I lager, 2–3 dagars leverans

Recensioner
Det finns inga recensioner än.