Tissot Carson, en allroundklocka som passar vid alla tidpunkter och platser, kommer att vara den perfekta partnern att följa med dig till varje stort tillfälle i ditt liv så att varje ögonblick du lever är helt i rätt tid. Dess klassiska stil gör att den aldrig blir omodern, samtidigt som den ger den sitt överdådiga utseende, framhävt av en graciös urtavla och avlånga, fina visare som rör sig runt urtavlan i takt.
I lager
4 795 kr Det ursprungliga priset var: 4 795 kr.3 900 krDet nuvarande priset är: 3 900 kr.
I lager
Specification
Produktkategori
| Varumärke | Tissot |
|---|---|
| Urverkstyp | Schweizisk kvarts (Quartz EOL) |
| Urverk | ETA F03.115 |
| Artikelnummer: | T1222101103300 |
|---|---|
| Familj | Classic Traditional / Carson |
| EAN-nummer: | 7611608293188 |
Design och Stil
| Boettfärg | Silver |
|---|---|
| Färg armband/länk | Grå |
| Färg Urtavla | Silver med romerska siffror |
Tekniska Specifikationer
| Diameter | 30 mm |
|---|---|
| Tjocklek | 6, 7 mm |
| Boett | 316L rostfritt stål |
| Armband | referens: T605043623, Rostfritt stål (grå färg) |
| Glas | Repskyddat safirglas |
| Vattenskydd | 5 ATM (50 m / 165 ft) |
| Boettfärg | Silver |
| Lås | Fjärilsspänne med tryckknappar |
Användningsinformation
| Kön | Dam |
|---|---|
| Garanti | 2 år |
Tissot Carson, en allroundklocka som passar vid alla tidpunkter och platser, kommer att vara den perfekta partnern att följa med dig till varje stort tillfälle i ditt liv så att varje ögonblick du lever är helt i rätt tid. Dess klassiska stil gör att den aldrig blir omodern, samtidigt som den ger den sitt överdådiga utseende, framhävt av en graciös urtavla och avlånga, fina visare som rör sig runt urtavlan i takt.
Vår Frakt- och Leveranspolicy
Vi vill göra din shoppingupplevelse så enkel och trygg som möjligt. Här hittar du all information om hur vi hanterar frakt och leverans av dina beställningar.
Leveranstider och hantering
Vi skickar paket varje vardag (måndag till fredag) efter klockan 16:00.
Leveranspartner
Vi samarbetar med PostNord och DHL för att säkerställa att dina paket levereras tryggt och säkert.
Fraktkostnad
Fri frakt till postbox eller hemadress för beställningar över 1000 SEK.
För beställningar under 1000 SEK tillkommer en fraktkostnad på 65 SEK.
Frakt till ombud kostar 99 SEK oavsett ordervärde.
Leveranstider beroende på produkt
Produkter i lager: Leveranstiden är normalt 2-3 arbetsdagar från det att paketet lämnar vårt lager.
Beställningsvaror: Leveranstiden kan vara 2-4 veckor beroende på leverantörens tillgänglighet.
Frakttyper
Frakt till postbox eller hemadress:
Paketet lämnas vanligtvis i din postbox eller vid din dörr. Observera att vi inte ansvarar för eventuell stöld efter att paketet har levererats och placerats på angiven plats.Frakt till ombud:
Paketet skickas till ett närliggande ombud där du kan hämta ut ditt paket.
Endast inloggade kunder som har köpt denna produkt får lämna en recension.
RELATERADE PRODUKTER
Diesel Mr Daddy 2.0 Gunmetal Steel 56 mm
I lager, 2–3 dagars leverans
Jovial Vit/Stål 34 mm
I lager, 2–3 dagars leverans
2 258 krSWISS MILITARY Grön/Stål 43 mm
Slut i lager
Hugo Boss Chronograph Svart/Gulguldtonat stål 44 mm
I lager, 2–3 dagars leverans
DU KANSKE OCKSÅ GILLAR…
Seiko 5 Sports SRPL87K1 Automatisk Herrklocka 42.5 mm – Gul Urtavla
I lager, 2–3 dagars leverans
Seiko 5 Sports SRPL59K1 Automatisk Herrklocka 37.4 mm – Guld Urtavla
I lager, 2–3 dagars leverans
Seiko SSK047K1 5 Sports Automatisk Herrklocka 42.5 mm – Pepsi® GMT Edition
I lager, 2–3 dagars leverans
Seiko SSK015J1 Presage Style60’s SSK015J1 GMT Limited Edition 40.8 mm
Slut i lager
Seiko SRPL99K1 5 Sports Herrklocka 38 mm
I lager, 2–3 dagars leverans

Recensioner
Det finns inga recensioner än.