Tissot Seastar Grön/Stål 45.5 mm-klockan har en längd och bredd på 45,50 mm, och en tjocklek på 12,82 mm. Med en boett av 316L rostfritt stål, en rund form och vattentålighet upp till 300 meter, kombinerar den stil och funktionalitet på ett elegant sätt. Dessutom har den en aluminiumram, en antiklockvis roterande ram, skruvad krona och boett, skruvfäst tryckknappar samt Super-LumiNova®-beläggning för bättre synlighet i mörker och reptåligt safirglas med dubbelsidig antireflexbehandling.
I lager
7 595 kr Det ursprungliga priset var: 7 595 kr.6 000 krDet nuvarande priset är: 6 000 kr.
I lager
Specification
Produktkategori
| Varumärke | Tissot |
|---|---|
| Urverkstyp | Kvarts (batteridrivet) |
| Urverk | Quartz |
| Artikelnummer: | T120.417.11.091.01 |
|---|---|
| Familj | Seastar |
| EAN-nummer: | 7611608298374 |
Design och Stil
| Boettfärg | Silver |
|---|---|
| Färg armband/länk | Silver |
| Färg Urtavla | Grön |
Tekniska Specifikationer
| Diameter | 45.50 mm |
|---|---|
| Tjocklek | 12.80 mm |
| Boett | Borstat/polerat stål |
| Armband | Borstat och polerat stål |
| Glas | Repskyddat safirglas |
| Vattenskydd | 300 m (30 ATM) |
| Datumangivelse | Datum |
| Boettfärg | Silver |
| Lås | Viklås i stål |
Användningsinformation
| Datumangivelse | Datum |
|---|---|
| Kön | Herr |
| Garanti | 2 år |
Denna Tissot Seastar klocka har en längd på 45,50 mm och en bredd på 45,50 mm med en tjocklek på 12,82 mm. Klockan har en boettkonstruktion av 316L rostfritt stål och en rund form. Den är vattentät upp till ett tryck på 30 bar (300 m / 1000 ft) och har en aluminiumram, en moturs roterande ram, skruvad krona och baksida samt skruvade knappar. Super-LumiNova ® används för den lysande beläggningen på boetten, och den hållbara safir kristallen är represistent med dubbelriktat antireflexbehandling.
Vår Frakt- och Leveranspolicy
Vi vill göra din shoppingupplevelse så enkel och trygg som möjligt. Här hittar du all information om hur vi hanterar frakt och leverans av dina beställningar.
Leveranstider och hantering
Vi skickar paket varje vardag (måndag till fredag) efter klockan 16:00.
Leveranspartner
Vi samarbetar med PostNord och DHL för att säkerställa att dina paket levereras tryggt och säkert.
Fraktkostnad
Fri frakt till postbox eller hemadress för beställningar över 1000 SEK.
För beställningar under 1000 SEK tillkommer en fraktkostnad på 65 SEK.
Frakt till ombud kostar 99 SEK oavsett ordervärde.
Leveranstider beroende på produkt
Produkter i lager: Leveranstiden är normalt 2-3 arbetsdagar från det att paketet lämnar vårt lager.
Beställningsvaror: Leveranstiden kan vara 2-4 veckor beroende på leverantörens tillgänglighet.
Frakttyper
Frakt till postbox eller hemadress:
Paketet lämnas vanligtvis i din postbox eller vid din dörr. Observera att vi inte ansvarar för eventuell stöld efter att paketet har levererats och placerats på angiven plats.Frakt till ombud:
Paketet skickas till ett närliggande ombud där du kan hämta ut ditt paket.
Endast inloggade kunder som har köpt denna produkt får lämna en recension.
RELATERADE PRODUKTER
Tissot Seastar Automatisk Blå/Stål 46 mm
I lager, 2–3 dagars leverans
Maurice Lacroix Eliros Date Svart/Läder 40 mm
Slut i lager
Oris Diving Automatisk Blå/Stål 43.5 mm
Slut i lager
Seiko SRPD93 5 Sports Herrklocka 42.5 mm
I lager, 2–3 dagars leverans
Diesel Mega Chief Grå/Stål 51 mm
I lager, 2–3 dagars leverans
DU KANSKE OCKSÅ GILLAR…
Seiko SSK047K1 5 Sports Automatisk Herrklocka 42.5 mm – Pepsi® GMT Edition
I lager, 2–3 dagars leverans
Seiko SSK015J1 Presage Style60’s SSK015J1 GMT Limited Edition 40.8 mm
I lager, 2–3 dagars leverans
Seiko SRPL99K1 5 Sports Herrklocka 38 mm
I lager, 2–3 dagars leverans
Seiko SRPL89K1 5 Sports Herrklocka 42.5 mm
I lager, 2–3 dagars leverans
Seiko SSB461P1 Herrklocka 40 mm
I lager, 2–3 dagars leverans

Recensioner
Det finns inga recensioner än.