GANT Waterville Svart/Stål 45 mm — GANT Waterville Herrklocka — Svart urtavla och Silver/grå armband — 100 m / 10 ATM — Glas: Mineral — Boett: Rostfritt stål. silver/grå
Slut i lager
2 490 kr Det ursprungliga priset var: 2 490 kr.1 990 krDet nuvarande priset är: 1 990 kr.
Slut i lager
Specification
Produktkategori
| Varumärke | GANT |
|---|
| Artikelnummer: | G174013 |
|---|---|
| Familj | Waterville |
| EAN-nummer: | 7333240007885 |
Design och Stil
| Boettfärg | Silver/grå |
|---|---|
| Färg armband/länk | Silver/grå |
| Färg Urtavla | Svart |
Tekniska Specifikationer
| Diameter | 45 mm |
|---|---|
| Tjocklek | 11 mm |
| Boett | Rostfritt stål. silver/grå |
| Armband | bredd 22 mm. längd 145 – 215 mm. Rostfritt stål. silver/grå |
| Glas | Mineral |
| Vattenskydd | 100 m / 10 ATM |
| Datumangivelse | Datum |
| Boettfärg | Silver/grå |
| Lås | Viklås |
Användningsinformation
| Datumangivelse | Datum |
|---|---|
| Kön | Herr |
| Garanti | 2 år |
Gant Herrklocka, modell G174013 från Waterville-serien, är en stilfull och dressad sportklocka för herrar. Den har en boett i borstat/polerat stål med en imponerande diameter på 45.00 mm och en tunn tjocklek på 11.00 mm. Urtavlan i grått har självlysande markeringar, och klockan är vattentålig upp till 10 ATM. Med en solid baksida, viklås, och en sportig touch genom en flerfärgad stålring, erbjuder den en pålitlig och elegant följeslagare för olika tillfällen.
Vår Frakt- och Leveranspolicy
Vi vill göra din shoppingupplevelse så enkel och trygg som möjligt. Här hittar du all information om hur vi hanterar frakt och leverans av dina beställningar.
Leveranstider och hantering
Vi skickar paket varje vardag (måndag till fredag) efter klockan 16:00.
Leveranspartner
Vi samarbetar med PostNord och DHL för att säkerställa att dina paket levereras tryggt och säkert.
Fraktkostnad
Fri frakt till postbox eller hemadress för beställningar över 1000 SEK.
För beställningar under 1000 SEK tillkommer en fraktkostnad på 65 SEK.
Frakt till ombud kostar 99 SEK oavsett ordervärde.
Leveranstider beroende på produkt
Produkter i lager: Leveranstiden är normalt 2-3 arbetsdagar från det att paketet lämnar vårt lager.
Beställningsvaror: Leveranstiden kan vara 2-4 veckor beroende på leverantörens tillgänglighet.
Frakttyper
Frakt till postbox eller hemadress:
Paketet lämnas vanligtvis i din postbox eller vid din dörr. Observera att vi inte ansvarar för eventuell stöld efter att paketet har levererats och placerats på angiven plats.Frakt till ombud:
Paketet skickas till ett närliggande ombud där du kan hämta ut ditt paket.
13 recensioner av GANT Waterville Svart/Stål 45 mm
Endast inloggade kunder som har köpt denna produkt får lämna en recension.
RELATERADE PRODUKTER
Citizen Tsuyosa Automatisk Svart/Stål 40 mm
Slut i lager
Jovial Grön/Stål 34 mm
I lager, 2–3 dagars leverans
4 057 krMaserati herrklocka Chronograph Svart/Läder 45 mm
I lager, 2–3 dagars leverans
Emporio Armani 32 mm
I lager, 2–3 dagars leverans
Diesel Mr Daddy 2.0 Gunmetal/Svart 57 mm
I lager, 2–3 dagars leverans
DU KANSKE OCKSÅ GILLAR…
Oris Aquis Date Herrklocka 43.5 mm 01 733 7730 4159 07 8 24 05PEB
I lager, 2–3 dagars leverans
Oris Aquis Date Herrklocka 43.5 mm 01 733 7730 4134 07 8 24 05PEB
I lager, 2–3 dagars leverans
Oris Aquis Date Herrklocka 43.5 mm 01 733 7730 4154 07 8 24 05 PEP
I lager, 2–3 dagars leverans
Seiko SRPK05K1 5 Sports SKX Herrklocka 42.5 mm
I lager, 2–3 dagars leverans
Seiko SRPJ89K1 5 Sports Field Herrklocka 36.4 mm
I lager, 2–3 dagars leverans

Henriksson B –
Kundservicepersonalen var mycket hjälpsamma när jag hade frågor om min beställning.
Zander S –
Fantastiskt urval och snabb leverans. Mycket nöjd med klockan.
Svensson A –
Unikt 🌟😍👌
Yngvesson L –
Personlig service och professionell rådgivning.
Tobiasson L –
Toppkvalitet 💎👍🌟
Andersson J –
Snabb leverans och hög kvalitet